homemade glutinous rice
my sis recommendation.. she help to order this from an aunty cos' her office people are ordering. must order 30 pkt then they will deliver. 1 pkt can feed 3 - 4 people..
& the cost per packet is $8.50! aunty is so generous with the ingredients.. hae bee, mushroom & pork (belly) alot alot.. yum.. shiokness 0000...
p/s: i will try to get my hands on her tel no & post up later..
imo: v good
2 comments:
ya.. it's really tasty!
=)
SO you got the phone number of the auntie oredi? IF not the location of the place?
Post a Comment